Uroda

Tymiankowy żel do twarzy Sylveco

Tymiankowy żel do twarzy Sylveco

Tymiankowy żel do twarzy Sylveco

Pielęgnacja

Dbając o siebie zwracamy uwagę na to, co ląduje na talerzu, bo to oczywiste. Aktywność fizyczna też wydaje się być standardem. Aczkolwiek kobiety często zapominają o wybieraniu dobrych jakościowo kosmetyków. Nakładamy na skórę tony chemii i nie widzimy w tym nic złego. A to błąd. Tak samo jak etykiety na opakowaniach spożywczych, powinniśmy przeglądać etykiety kosmetyków i nauczyć się wybierać te, które mają jak najbardziej naturalny skład. Może nie zawsze będą pachnieć, jak te chemiczne, ale będą o niebo lepsze dla ciała. Naturalna pielęgnacja to nie wyrzeczenie i nie musi być trudna, a dodatkowo pozwala poznać potrzeby naszej skóry i organizmu.

Preparat do mycia twarzy – jaki powinien być?

Preparaty do mycia twarzy powinny być delikatne i nie powodować podrażnień. Mają za zadanie skutecznie oczyścić i nie przesuszyć skóry. I tutaj moje przypadkowe odkrycie, czyli tymiankowy żel do twarzy marki Sylveco. Spisał się u mnie naprawdę świetnie. A nie jest to łatwe, ponieważ jestem posiadaczką niezwykle wrażliwej cery, trądzikowej z tendencją do przesuszania. Niestety problem z trądzikiem jest spowodowany nieuregulowanymi hormonami (innymi słowy to objaw niedoczynności tarczycy) i niestety nawet dermatolog walczy z wiatrakami.

Tymiankowy żel do twarzy Sylveco

Tymiankowy żel do twarzy Sylveco – etykieta

Tymiankowy żel do twarzy Sylveco

Tymiankowy żel do twarzy Sylveco – etykieta

Żel do mycia twarzy Sylveco

Żel do twarzy Sylveco ma fajny i prosty skład, działa świetnie, a i cena wydaje się być stosunkowo niska, bo niewielka buteleczka jest bardzo wydajna.

Produkt jest łagodny – zawiera tylko delikatny detergent. Po umyciu, twarz nie jest sucha i nie towarzyszy nam uczucie ściągnięcia, natomiast ładnie usuwa nadmiar sebum. Buzia w dotyku pozostaje miła i miękka.  Dzięki dobrze dobranym składnikom hamuje tworzenie się zaskórników i rozjaśnia przebarwienia. W składzie ma także ekstrakt z tymianku i olejek tymiankowy, które działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Żel ma dość specyficzny zapach, który nie każdemu przypadnie do gustu. Mianowicie pachnie dość intensywnie tymiankiem. Mnie przy pierwszym użyciu ta intensywność lekko zniechęciła, aczkolwiek dość szybko się przyzwyczaiłam.

Ogólnie żel marki Sylveco to bardzo fajny kosmetyk, którego na pewno będę używać częściej.

A jak jest u Was z wyborem kosmetyków do codziennej pielęgnacji twarzy? Czym się sugerujecie?

Tymiankowy żel do twarzy Sylveco

Tymiankowy żel do twarzy Sylveco